line

o2
o1
o3

Центр наукових досліджень давньої української літератури "Інститут Слова"

вул. Глібова, 9/9, 79005, Львів, Україна
тел.: 0972862771
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


 The centre of scientific researches of old Ukrainian literature
“Institute of Slovo”

Hlibova street 9/9 , 79005, L’viv, Ukraine
phone: 0972862771
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Пошук

Відвідувачі

1-й науковий семінар “Проблеми інтерпретації “Слова о полку Ігоревім”

18 лютого 2013 р. у Львівському національному університеті імені І. Франка "Інститут Слова" провів перше засідання наукового семінару "Проблеми інтерпретації "Слова о полку Ігоревім". З доповіддю "Мотив чудесного одягання у "Слові о полку Ігоревім" виступив директор "Інституту Слова" Павло Салевич.

Вважаючи "Слово" світським міфологічним давньоукраїнським твором, доповідач на великому міфологічному матеріалі (молитов, замовлянь, прокляття, колядок, українського герба "Погоня") обґрунтував тлумачення рядка Всеслав "обíсися сині мглі" міфоритуальним мотивом "чудесного одягання" Всеслава у синє (грозове) облако.

Учений також підкреслив, що інтерпретації "Слова" на основі старозавітних або християнських джерел є звичайною фантазією, та разом з ідеологічною інтерпретацією "Слова" російськими дослідниками й інтерпретацією його як сучасного неміфологічного твору зводять науку про "Слово" на манівці та викривлюють природу давньоукраїнської пам'ятки.

У обговоренні доповіді взяли участь: директор "Інституту археології" ЛНУ імені І.Франка М. Филипчук, літературознавці М. Чорнопиский, Т. Пастух, Л. Бондар, літературознавець та перекладач Я. Кравець, мовознавці В. Пілецький, З. Терлак, фольклорист А. Вовчак, актор театру "Мета" В. Ілечко, громадський діяч Б. Горбовий і інші.